Beyoğlu Belediyesi Akademi Beyoğlu’nda açtığı ‘Yazılım Geliştirme ve Uygulama Atölyesi’ ile genç yazılımcılara destek olmaya devam ediyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geleceğin dili olarak kabul edilen Kodlama (Yazılım) eğitimlerinin önemi her geçen gün daha da artıyor. Bu bilinçle harekete geçen Beyoğlu Belediyesi Akademi Beyoğlu’nda ‘Yazılım Geliştirme ve Uygulama Atölyesi’ açtı. Bilge adam Bilişim Grubu işbirliğinde açılan atölyede, kendilerini geliştirmek isteyen genç yazılımcılara ücretsiz Kodlama (Yazılım) eğitimi veriliyor.

YAZILIM DİLİNİN ÖĞRENCİLERE ERKEN YAŞLARDA ÖĞRETİLMESİ HEDEFLENİYOR

Yoğun talep gören Yazılım Geliştirme ve Uygulama Atölyesi’nin kursiyerleri, Beyoğlu’nda bulunan okullarda eğitim gören öğrenciler arasından mülakatla seçildi. Hafta içi beş gün devam eden atölyede öğrencilere yazılımla ilgili her türkü teknik ve pratik eğitimler veriliyor. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca devam edecek olan atölyeyi başarıyla tamamlayan genç yazılımcılara sertifika verilecek. Atölye ile yazılım dilinin öğrencilere erken yaşlarda öğretilmesi hedefleniyor.

Haydar Ali Yıldız

Beyoğlu Belediye Başkanı

1971 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde doğdu.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1996 yılından bu yana kendisine ait hukuk bürosunda serbest avukatlık yapmaya devam eden Haydar Ali Yıldız sırasıyla; Ak Parti Beyoğlu Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Seçim İşleri Birim Başkanlığı, Teşkilat Birim Başkanlığı görevlerinde bulundu.

3 Kasım 2002 ve 28 Mart 2004 seçimlerinde Beyoğlu Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevini ifa etti.

Temmuz 2004 yılından itibaren Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.

26 Haziran 2009 tarihinde AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve İl Başkan Yardımcılığı- İl Seçim İşleri Başkanlığı görevine getirildi.

27 Mayıs 2012 İl Kongresi sonrasında Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak atandı.

29 Mayıs 2013’de Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı olarak Okçular Vakfı’nın kuruluşunda yer aldı. Halen Vakfın Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

12 Eylül 2010 Referandum, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri ve 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulunan Av.Haydar Ali Yıldız, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili olarak seçildi. 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili görevinde bulundu. 6 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görevde bulundu. Yıldız, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Get a Free Quote Today!